AMD EPYC 192Core Model 9965 Tray
Product code: 14372722 // MPN: 100-000000976 // EAN: 8592978607715
€11.374,60 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (3 pcs available)
Similar products
Intel S1700 CORE i5 12600K TRAY 10x3.7 125W GEN12
Code: 14383322
€265,65
Available from 4 to 10 days| Product Type | Processor | Desktop CPU |
| Product Line | AMD Epyc |
| Product Sub Type | Desktop CPU |
| Processor Model | AMD EPYC 9965 |
| Cores | 192-core |
| Threads | 384 threads |
| Base Clock | 2.25 GHz |
| Max Turbo Speed | 3.7 GHz |
| Cache | 384 MB |
| Cache Details | L3 - 384 MB |
| Socket | Socket SP5 |
| Socket Count | 1P/2P |
| TDP | 500 W |
| PCI Express Revision | 5.0 |
| PCI Express Lanes | 128 |
| Architecture Features | AMD Infinity Guard, AMD Infinity Architecture |
| Package Type | OEM/tray |
| SKU / EAN | 100-000000976 | 8592978607715 |
| All in one: | |
| Brand: | AMD |
| Gaming: |
