Logitech A30 - NAVY/RED - EMEA
Product code: 11444422 // MPN: 939-002008 // EAN: 5099206097469
€295,75 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (5 pcs available)
Similar products
| Product Type | Headset - Bluetooth / LIGHTSPEED - wireless, wired - 3.5 mm jack, USB-A via Bluetooth adapter |
| Compatibility | iPhone, iPad, Android phone, Mac, Windows, Android tablet |
| Dimensions & Weight Details | Transmitter: 1.3 cm x 4.88 cm x 1.43 cm / 3.2 g ¦ Microphone: 0.86 cm x 15.83 cm x 2.96 cm / 13.1 g |
| Width | 16.36 cm |
| Depth | 8.1 cm |
| Height | 19.45 cm |
| Weight | 342 g |
| Colour | Navy |
| Headband Material | Memory foam |
| Earpad Material | Memory foam |
| Recommended Use | Game console, portable electronics, computer |
| Gaming | Yes |
| Max Operating Distance | 15 m |
| Localisation | EMEA |
| Audio Output | Audio Output |
| Headphones Form Factor | Full size |
| Headphones Technology | Dynamic |
| Connectivity Technology | Wireless, wired |
| Wireless Technology | Bluetooth / LIGHTSPEED |
| Sound Output Mode | Stereo |
| Frequency Response | 20 - 20000 Hz |
| Total Harmonic Distortion (THD) | Shipping Weight955 g |
| All in one: | |
| Brand: | Logitech |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Jabra Evolve3 85 UC + Ladestation + Link 390a schwarz
Code: 20794622
€925,95
Available from 4 to 10 daysRazer Headset Blackshark V3 Pro Wireless PC schwarz
Code: 16992822
€469,50
Available from 4 to 10 daysSkullcandy Push S2BBW True Wireless IE Headphones dark grey/black
Code: 11443022
€33,30
Available from 4 to 10 daysHP Poly Ersatz Buds weiß (L+R) für Voyager Free 60
Code: 15201622
