Yealink W74H
Product code: 14648022 // MPN: 1302008 // EAN: 6938818318045
€103,70 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (22 pcs available)
Similar products
| Product Type | Cordless extension handset |
| Integrated Components | Bluetooth interface |
| Total Number of Wireless Handsets | 1 |
| Body Colour | Space grey |
| Phone Features | Phone Features |
| Cordless Phone Standard | DECT |
| Wireless Interface Provided | Bluetooth |
| Call Services | Voice Mail, Caller ID, Call Waiting, Call Forwarding, Call Transfer, Call Hold |
| Caller ID Type | Caller ID |
| Max Handset Operating Distance | 50 m |
| Max Handset Operating Distance (Outdoor) | 300 m |
| Dialer Location | Handset |
| Conference Call Capability | 3-way |
| Speakerphone | Yes |
| Volume Control | 5-level |
| Ring Tones | 9 |
| Lighted Keypad | Yes |
| Additional Functions | Intercom, redial, mute, emergency call, HD Voice, auto answer, Do Not Disturb (DND), silence function, FNR (Flexible Noise Reduction), OTA (Over the Air) upgrade, Quick charging, keypad lock, full duplex, up to 2 simultaneous calls |
| Phone Memory | Phone Memory |
| Phone Directory Capacity | 100 names & numbers |
| Display | Display |
| Type | LCD display - colour |
| Display Location | Handset |
| Diagonal Size | 1.8" |
| Display Resolution | 128 x 160 pixels |
| Backlit | Yes |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Connections | Headset jack / mini-phone 3.5mm |
| Hearing Aid Compatible | Yes |
| Included Accessories | Belt clip, power adapter, charger cradle |
| Battery | Battery |
| Capacity | 1010 mAh |
| Technology | Rechargeable - Lithium Ion |
| Talk Time | Up to 1440 min |
| Standby Time | Up to 320 h |
| Dimensions & Weight (Handset) | Dimensions & Weight (Handset) |
| Width | 4.8 cm |
| Depth | 2.1 cm |
| Height | 14.45 cm |
| Weight | 117 g |
| All in one: | |
| Brand: | Yealink |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Citronic Twist and Lock to UK Plug Light & Sound Mains Cable 3.0m 114.092UK
Code: 25196020
€14,10
Available from 1 to 3 daysCitronic Twist and Lock to UK Plug Light & Sound Mains Cable 5.0m 114.093UK
Code: 25196120
€24,95
Available from 1 to 3 daysCitronic Twist and Lock to UK Plug Light & Sound Mains Cable 1.5m 114.091UK
Code: 25195920
€9,40
Available from 1 to 3 daysCitronic Twist and Lock Light & Sound Daisy Chain Cable 6.0m 114.096UK
Code: 25196320
€15,35
Available from 1 to 3 daysCitronic Twist and Lock Light & Sound Daisy Chain Cable 3.0m 114.095UK
Code: 25196220
