AXIS ASKDP03-T ARMORED CABLE
Product code: 14589522 // MPN: 01543-001 // EAN: 7331021064751
€1.966,30 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (2 pcs available)
Eufy SoloCam E42 Wi-Fi incl. HomeBase S380 and Solar Panel
Code: 18163322
€661,30
Available from 4 to 10 daysThe armored data and power cable is specially designed for hazardous areas in accordance with EN 60079-14 for use in arctic temperatures (-60 °C/140 °F). The cable is ideal for wiring explosion-protected network cameras in ExCam series.
ASKDP03-T is a high-speed cable for Industrial Ethernet for fixed installations in dry. wet. or damp rooms. The cable meets the transmission characteristics for Category 6 of IEC 61156-5 Edition 2. It provides resistance against mechanical stress. oils as well as greases. Moreover. it is halogen free.
Features
Cable length: 10 m
Output connection type: RJ-45
Connector gender: Male
Product colour: Green
Cable type: Crossover cable
Compatibility: Network cameras in ExCam series.
Weight & dimensions
Weight: 1.9 kg
Logistics data
Harmonized System (HS) code: 85299020
Input Device
| Localization and Layout | US |
| Features | Numeric keypad |
| Width | 39.2 cm |
| Depth | 11.9 cm |
| Height | 2.05 cm |
| Weight | 580 g |
Miscellaneous
| Colour | Black |
Software & System Requirements
| OS Required | Apple MacOS X, Windows |
Dimensions & Weight (Shipping)
| Shipping Width | 15 cm |
| Shipping Depth | 44.2 cm |
| Shipping Height | 3.9 cm |
| Shipping Weight | 710 g |
Manufacturer Warranty
| Service & Support | Limited warranty - 2 years |
| All in one: | |
| Brand: | Axis |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Reolink BUNDLE 3MP ARGUS Eco B320 (Black) + White Solar Panel (25655+24757)
Code: 25095820
€59,40
Available from 1 to 3 daysReolink POE IP PTZ Camera 8MP 5x Optical Zoom (RLC-823S1) P840
Code: 25107720
€237,60
Available from 1 to 3 daysAxis Netzwerkkamera Covert/Pinhole F2105-RE Standard Sensor
Code: 14612622
€388,65
Available from 4 to 10 daysTP-Link Omada IPCam VIGI C540-4G(4mm) 4MP 4G LTE Full-Color
Code: 14565122
€229,90
Available from 4 to 10 daysAxis Netzwerkkamera Bullet Mini M2036-LE black Quad HD 1440p/4MP
Code: 14626622
