Midi Sharkoon Rebel C50 Black
Product code: 14472122 // MPN: 4044951038220 // EAN: 4044951038220
€191,35 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (50 pcs available)
Similar products
| Form Factor | ATX case |
| Max Mainboard Size | ATX |
| Supported Motherboards | ATX, microATX, Mini-ITX |
| Internal Bays Qty | 6 |
| Product Material | Metal |
| Colour | Black |
| Cooling System | Front: 120 mm fan x 1 / Pulse-width modulation (PWM) support ¦ Side: 120 mm fan mount x 4 / 4 x 120 mm fan or radiator supported ¦ Rear: 120 mm fan x 1 / Pulse-width modulation (PWM) support ¦ Top: 120 mm fan mount x 3 / 2 x 140 mm fan or radiator supported |
| System Cabinet Features | Cable management system, interior painting, dismantlable modular design, VGA holder, modular PSU shroud, bottom removable dust filter, graphics card holder, modular HDD and SSD brackets |
| [Expansion / Connectivity] | |
| Expansion Bays | 3 (total) / 3 (free) x internal - 2.5" ¦ 3 (total) / 3 (free) x internal - 3.5" |
| Expansion Slots | 6 |
| Interfaces | 1 x USB-C 3.2 Gen 2 ¦ 2 x USB 3.0 ¦ 1 x microphone - mini-jack ¦ 1 x headphones - mini-jack |
| [Miscellaneous] | |
| Included Accessories | Accessory kit |
| [Power] | |
| Power Device | No power supply |
| [Dimensions & Weight] | |
| Width | 23 cm |
| Depth | 49.5 cm |
| Height | 46 cm |
| Weight | 7.9 kg |
| All in one: | |
| Brand: | Sharkoon |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Mini 350W Chieftec Elox Serie HO-11B-350GPB mit 350W Netzteil
Code: 19969822
€134,90
Available from 4 to 10 daysFractal Design Ridge , SFF , mini ITX , no power supply (SFX12V/SFX-L12V) , black , USB/Audio
Code: 17408122
€181,45
Available from 4 to 10 daysSharkoon SHARK ZONE C10 , Tower , mini ITX , no power supply (ATX12V , SFX12V) , black, yellow , USB/Audio
Code: 14450422
