Midi Thermaltake View 380 TG ARGB Hydrangea Blue
Product code: 14469722 // MPN: CA-1Z2-00MFWN-00 // EAN: 4711475645325
€156,60 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (84 pcs available)
Similar products
| Form Factor | Mid tower |
| Windowed Side Panel | Yes |
| Windowed Side Panel Material | Tempered glass |
| Max Mainboard Size | ATX |
| Supported Motherboards | ATX, microATX, Mini-ITX |
| Internal Bays Qty | 3 |
| Product Material | SPCC |
| Colour | Hydrangea blue |
| Cooling System | Side: 120 x 120 x 25 mm fan x 3 / 1000 rpm / 22.3 dBA ¦ Rear: 120 x 120 x 25 mm fan x 1 / 1000 rpm / 22.3 dBA / 120 mm radiator supported ¦ Top: fan mount / 3 x 120 mm fan or 120/240/360 mm radiator supported ¦ Bottom: fan mount / 3 x 120 mm fan or 120/240/360 mm radiator supported |
| CPU Cooler Max Height | 160 mm |
| Video Card Max Length | 415 mm |
| Power Supply Max Length | 200 mm |
| System Cabinet Features | ASUS Aura Sync RGB illumination, ASRock Polychrome SYNC, MSI RGB Mystic Light Sync, ARGB fans, Gigabyte RGB Fusion 2.0 Ready, glass front panel, support back-connect motherboard |
| [Expansion / Connectivity] | |
| Expansion Bays | 1 (total) / 1 (free) x internal - 3.5" ¦ 2 (total) / 2 (free) x internal - 2.5" |
| Expansion Slots | 7 |
| Interfaces | 2 x USB 3.0 ¦ 1 x headphone/microphone - mini-jack ¦ 1 x USB-C 3.2 Gen 2 |
| [Miscellaneous] | |
| Included Accessories | 4 x 120mm ARGB Lite fans |
| [Power] | |
| Power Device | No power supply |
| Specification Compliance | ATX |
| Max Supported Qty | 1 |
| [Dimensions & Weight] | |
| Width | 28.5 cm |
| Depth | 44.2 cm |
| Height | 41 cm |
| Weight | 6.93 kg |
| [Manufacturer Warranty] | |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
| All in one: | |
| Brand: | Thermaltake |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Corsair 2500X RGB black Midi Tower mATX Gaming Gehäuse
Code: 15297622
€254,80
Available from 4 to 10 daysMidi Thermaltake View 270 Plus TG ARGB Matcha Green
Code: 17469822
€120,05
Available from 4 to 10 daysNZXT H9 FLOW All Black MidiTower Mesh CM-H92FB-01
Code: 23274322
