AMD EPYC 24Core Model 9274F SP5 Tray
Product code: 14373822 // MPN: 100-000000794
€2.199,95 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (6 pcs available)
Similar products
AMD AM5 Ryzen 9 9950X3D2 Tray 5,6GHz 16xCore 32xThreads 208MB 200W
Code: 23789822
€1.088,85
Available from 4 to 10 days| Product Type | Desktop CPU |
| Processor Type | AMD EPYC 9274F |
| Cores / Threads | 24-core / 48 threads |
| Base Clock | 4.05 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.3 GHz |
| Cache | 256 MB |
| Cache Details | L3 - 256 MB |
| Socket | Socket SP5 |
| Processor Qty | 1 |
| Thermal Design Power | 320 W |
| PCI Express Revision | 5.0 |
| PCI Express Lanes | 128 |
| Architecture Features | AMD Infinity Architecture | AMD Infinity Guard |
| Package Type | OEM/tray |
| Product Line | AMD Epyc |
| SKU / EAN | 100-000000794 | 2000028417765 |
| All in one: | |
| Brand: | AMD |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Intel Core i5 i5-14400F - 2.5 GHz - 10-core - 16 threads - 20 MB cache - FCLGA1700 Socket - OEM
Code: 19509523
€198,80
8-12 business daysAMD Ryzen 5 9600 5.2GHz AM5 6C/12T 65W 38MB Processor with Wraith Stealth Cooler Box
Code: 14368822
€282,40
Available from 4 to 10 daysAMD AM4 Ryzen 9 16 WOF Box 5950X 3.4GHz MAX Boost 4.9GHz 16xCore 72MB 105W
Code: 19857022
