AMD EPYC 24Core Model 7413 SP3 TRAY
Product code: 14373422 // MPN: 100-000000323 // EAN: 4260580377282
€535,40 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (9 pcs available)
Similar products
| Product Type | Processor |
| Type / Form Factor | AMD EPYC 7413 (3rd Gen) |
| Number of Cores | 24-core |
| Number of Threads | 48 threads |
| Clock Speed | 2.65 GHz |
| Max Turbo Speed | 3.6 GHz |
| Cache | 128 MB |
| Cache Memory Details | L3 - 128 MB |
| Processor Qty | 1 |
| Compatible Processor Socket | Socket SP3 |
| Thermal Design Power | 180 W |
| PCI Express Revision | 4.0 |
| PCI Express Lanes Qty | 128 |
| Architecture Features | AMD Infinity Architecture, AMD Infinity Guard, AMD Workload Affinity |
| Package Type | OEM/tray |
| SKU / EAN | 100-000000323 | 4260580377282 |
| All in one: | |
| Brand: | AMD |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
AMD AM5 Ryzen 9 7900X Tray 4.7GHz MAX Boost 5.6GHz 12xCore 64MB 170W
Code: 20066622
€412,20
Available from 4 to 10 daysIntel S1700 CORE i7 12700K TRAY 12x3.6 125W GEN12
Code: 14383222
€424,85
Available from 4 to 10 daysIntel Core i5 i5-14400F - 2.5 GHz - 10-core - 16 threads - 20 MB cache - FCLGA1700 Socket - OEM
Code: 15413522
