AMD EPYC 64Core Model 9555 Tray
Product code: 14371922 // MPN: 100-000001142 // EAN: 8592978608385
€7.318,60 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (3 pcs available)
Similar products
| Product Type | Processor |
| Processor Type | AMD EPYC 9555 |
| Cores | 64-core |
| Threads | 128 threads |
| Base Clock | 3.2 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.4 GHz |
| Cache | 256 MB |
| Cache Details | L3 - 256 MB |
| Socket | Socket SP5 |
| Socket Count | 1P/2P |
| TDP | 360 W |
| PCI Express Revision | 5.0 |
| PCI Express Lanes | 128 |
| Architecture Features | AMD Infinity Guard, AMD Infinity Architecture |
| Package Type | OEM/tray |
| CPU Shipping Type | OEM/tray |
| Frontside Bus | 2.3 GHz - 7 GHz |
| Product Line | AMD Epyc |
| SKU / EAN | 100-000001142 | 8592978608385 |
| All in one: | |
| Brand: | AMD |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Intel Xeon 6724P - 3.6 GHz - 16 Kerne - 32 Threads - 72 MB Cache-Speicher - FCLGA4710 Socket - OEM
Code: 21481622
€5.429,40
Available from 4 to 10 daysAMD Ryzen Threadripper 9980X 3.2Ghz sTR5 256 MB 350W Tray
Code: 15993122
