AMD EPYC 6Core Model 4244P Tray
Product code: 14370822 // MPN: 100-000001480 // EAN: 8592978537623
€228,65 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (29 pcs available)
Similar products
AMD AM4 Ryzen 9 5900XT WOF 3.3GHz MAX 4.8GHz 16xCore 32xThreads 64MB 105W
Code: 19881122
€393,20
Available from 4 to 10 days| Product Type | Processor |
| Type / Form Factor | AMD EPYC 4244P |
| Cores | 6-core |
| Threads | 12 threads |
| Cache | 32 MB |
| Cache Memory Details | L3 - 32 MB |
| Processor Qty | 1 |
| Clock Speed | 3.8 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.1 GHz |
| Compatible Processor Socket | Socket AM5 |
| Thermal Design Power | 65 W |
| PCI Express Revision | 5.0 |
| PCI Express Lanes Qty | 28 |
| Architecture Features | AMD Infinity Architecture |
| Package Type | OEM/tray |
| SKU / EAN | 100-000001480 | 8592978537623 |
| All in one: | |
| Brand: | AMD |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
INTEL Xeon E-2478 2.8GHz FC-LGA16A 24M Cache Tray CPU
Code: 17994222
€873,05
Available from 4 to 10 daysAMD Ryzen Threadripper PRO 7985WX 5.1Ghz SP6 321 MB WOF
Code: 14365622
€9.321,65
Available from 4 to 10 daysIntel S1700 CORE i7 12700KF TRAY 12x3.6 125W GEN12
Code: 19923422
€365,55
Available from 4 to 10 daysINTEL Xeon W-3335 4GHz FC-LGA16A 24M Cache Tray CPU
Code: 14389122
€1.977,80
Available from 4 to 10 daysAMD AM4 Ryzen 7 5700 SBX 3.7GHz MAX 4.6GHz 8xCore 16xThreads 20MB 65W with Wraith Stealth Cooler
Code: 17458522
