AMD EPYC 96Core Model 9654P SP5 Tray
Product code: 14370622 // MPN: 100-000000803
€3.864,35 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (1 pcs available)
Similar products
| Product Type | Processor |
| Type / Form Factor | AMD EPYC 9654P |
| Processor Qty | 1 |
| Cores | 96-core |
| Threads | 192 threads |
| Clock Speed | 2.4 GHz |
| Max Turbo Speed | 3.7 GHz |
| Cache | 384 MB |
| Cache Memory Details | L3 - 384 MB |
| Socket | Socket SP5 |
| Thermal Design Power | 360 W |
| PCI Express Revision | 5.0 |
| PCI Express Lanes Qty | 128 |
| Package Type | OEM/tray |
| Product Line | AMD Epyc |
| Product SubType | Desktop CPU |
| SKU / EAN | 100-000000803 | 8592978425913 |
| All in one: | |
| Brand: | AMD |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
INTEL Xeon w9-3595X 2.0GHz FC-LGA16A 112.5M Cache Tray CPU
Code: 25326522
€10.387,09
Available from 4 to 10 daysAMD AM5 Ryzen 9 7950X Tray 4.5GHz 5.7GHz Boost 16xCore 32xThread 64MB 170W
Code: 20066522
€877,05
Available from 4 to 10 daysAMD AM5 Ryzen 5 7600 Tray 4.0GHz MaxBoost 5.2GHz 6xCore 12xThreads 38MB 65W
Code: 14364622
