DIGITUS CAT 6 S/FTP Patchkabel. 10 Stück. 5m. grau
Product code: 14307122 // MPN: DK-1644-050-10 // EAN: 4016032441472
€64,00 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (25 pcs available)
Similar products
Synergy21 Patchkabel RJ45, CAT8.1 2000Mhz, 5m, rot, S-STP(S/FTP), TPE/LSZH(SuperFlex), AWG26,
Code: 24835122
€11,85
Available from 4 to 10 days| Packaged Quantity | 10 (specifications are for single item) |
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 6e - IEEE 802.3 |
| Technology | SFTP, PiMF |
| Wiring Scheme | T568B |
| Shielding Material | Metal foil with braid |
| American Wire Gauge (AWG) | 27/7 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Features | Halogen-free, molded, snagless, PoE+ Ready, strain relief, length indication, kink protection, latch protection, poly bag package |
| Length | 5 m |
| Colour | Grey |
| [Connectivity] | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| [Miscellaneous] | |
| Compliant Standards | IEC 60332-1, IEC 61034, EN 50173, ANSI/TIA-568-C, ISO/IEC 11801-1 - up to 250 MHz |
| [Environmental Parameters] | |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| All in one: | |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Keystone Modul RJ45 Buchse zu LSA Cat.6A werkzeugfrei mit blauen Drehverschluss
Code: 24573022
€4,60
Available from 4 to 10 daysGood Connections Cat.6A Patchkabel SmartFLEX HF schwarz 3m
Code: 24964422
€11,65
Available from 4 to 10 daysSynergy21 Patchkabel RJ45, CAT6A 500Mhz, 0,25m, schwarz, S-STP(S/FTP), TPE/LSZH(Ultraflex), AWG26, mit CAT7 Rohkabel,
Code: 24775522
€3,80
Available from 4 to 10 daysGood Connections Cat.6A Patchkabel Industrie UL grau 1m
Code: 24966922
€6,85
Available from 4 to 10 daysEFB RJ45 Flachpatchkabel U/FTP Cat.6A PVC 0.15m grün
Code: 24938722
€4,35
Available from 4 to 10 daysGoodConnections RJ45 Patchkabel mit Cat. 7 Rohkabel und Rastnasenschutz (), S/FTP, PiMF, halogenfrei, 500MHz, OFC, rot, 30m,
Code: 23766422
€33,65
Available from 4 to 10 daysVALUE Patchkabel Cat.6A (Class EA) FTP, extra-flach, blau, 0,5 m
Code: 24654522
€3,55
Available from 4 to 10 daysSynergy21 Kabel 500MHz, CAT6A, S-STP(S/FTP), Patchkabel(flex), grau, Hal, 100m Ring
Code: 24836422
