DIGITUS CAT 6 U/UTP Patchkabel - LSZH. 0.25m. blue
Product code: 14301222 // MPN: DK-1617-0025/B // EAN: 4016032387541
€2,70 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (26 pcs available)
Similar products
Equip Patchkabel Cat6 S/FTP 2xRJ45 3.00m violet LSZH Polybeutel
Code: 14261822
€6,10
Available from 4 to 10 days| Network Cable Type | Patch cable - CAT 6 - IEEE 802.3 |
| Technology | Unshielded twisted pair (UTP) |
| Wiring Scheme | T568B |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 26/7 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Halogen-free, molded, snagless, PoE+ Ready, strain relief, minimised Near-End Crosstalk (NEXT), length indication, kink protection, latch protection, poly bag package |
| Length | 25 cm |
| Colour | Grey |
| Image Colour Disclaimer | The displayed product image may be a different colour |
| [Connectivity] | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| [Miscellaneous] | |
| Compliant Standards | IEC 60332-1, ISO/IEC 11801, TIA/EIA-568-B, IEC 61034, EN 50173, TIA/EIA 568B - up to 250 MHz |
| [Environmental Parameters] | |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| All in one: | |
| Gaming: | |
| Screen Size: | 25" |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Good Connections Patchkabel m. Cat.7 Rohkabel weiß 80m
Code: 24968622
€71,95
Available from 4 to 10 daysRJ45 Buchse zu Terminalblock mit Drucktaster Cat.5e
Code: 24571022
€12,45
Available from 4 to 10 daysDelock RJ45 Netzwerkkabel mit Geflechtmantel Cat.6A S/FTP Stecker zu Stecker 10 m schwarz
Code: 24546022
€26,15
Available from 4 to 10 daysROLINE S/FTP Patchkabel Kat.8.1, Slim, PoE, blau, 5m
Code: 24705322
€11,80
Available from 4 to 10 daysSynergy21 Patchkabel RJ45, CAT6 250Mhz, 0,15m orange, S-STP(S/FTP), LSZH, ,
Code: 24792222
€3,50
Available from 4 to 10 daysROLINE RM Patchkabel Cat.6A S/FTP (PiMF), schwarz, 20 m
Code: 24766422
€40,50
Available from 4 to 10 daysDelock M12 Kabel D-kodiert 4 Pin Stecker zu RJ45 Stecker PUR (TPU) 1 m
Code: 24504422
