DIGITUS CAT.7 S/FTP Erdverlegekabel. simplex. PE.100m.grau
Product code: 14209922 // MPN: DK-1741-VH-1-OD // EAN: 4016032387435
€176,10 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (28 pcs available)
Similar products
EFB RJ45 Flachpatchkabel U/FTP Cat.6A PVC 2.00m schwarz
Code: 24915322
€9,20
Available from 4 to 10 days| Network Cable Type | Bulk cable - CAT 7 |
| Technology | SFTP, PiMF |
| Shielding Material | Aluminum foil with tinned copper braid |
| Jacket Material | Polyethylene |
| American Wire Gauge (AWG) | 23/1 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Impedance | 100 Ohm |
| Features | Outdoor, solid |
| Length | 100 m |
| Colour | Black, RAL 9005 |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | ISO/IEC 11801, EN 50288-4-1, EN 50173 - up to 1.2 GHz |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| All in one: | |
| Gaming: | |
| Screen Size: | 100" |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
ROLINE Patchkabel Cat.6 UTP, Component Level, LSOH, grn, 3 m
Code: 24681122
€13,00
Available from 4 to 10 daysSynergy21 Patchkabel RJ45, CAT5e 100Mhz, 40m grau, S-FTP(SF/UTP)
Code: 24802722
€20,15
Available from 4 to 10 daysVALUE Patchkabel Kat.6 Class E S/FTP PiMF LSOH blau 1m
Code: 24661122
€4,05
Available from 4 to 10 daysEquip Patchkabel Cat6A SlimFlex F/FTP 1.50m schw.LSZH 2xRJ45 Polybeutel
Code: 24591322
€6,65
Available from 4 to 10 daysEquip Patchkabel Cat6 U/UTP 2xRJ45 3.00m rot Polybeutel
Code: 14278022
€3,95
Available from 4 to 10 daysVALUE S/FTP-(PiMF-) Patchkabel Cat.8 (Class I), LSOH, Litzendraht, schwarz, 1 m
Code: 24671322
€5,65
Available from 4 to 10 daysSynergy21 Patchkabel RJ45, CAT6A 500Mhz, 2m, grün, S-STP(S/FTP), AWG26, LSZH,
Code: 24839322
€7,25
Available from 4 to 10 daysEFB RJ45 Patchkabel S/FTP Cat.8.1 BC LSZH 5.00m grau
Code: 24117322
€26,85
Available from 4 to 10 daysDelock RJ45 Netzwerkkabel Cat.6A S/FTP Slim 90° oben / unten gewinkelt 0,5 m schwarz
Code: 24547122
€12,90
Available from 4 to 10 daysEFB RJ45 Patchk. S/UTP Cat.5e TM11 Dätw. 5502 2.00m schwarz
Code: 24124422
