Logitech Roommate
Product code: 13524422 // MPN: 950-000084 // EAN: 5099206097582
€868,40 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (32 pcs available)
Similar products
| Device Type | Video conferencing device |
| Width | 16.1 cm |
| Depth | 21.1 cm |
| Height | 3.45 cm |
| Input Device | Input Device |
| Type | Remote control |
| Networking | Networking |
| Connectivity Technology | Wireless, wired |
| Data Link Protocol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Features | MU-MIMO technology, security slot (Kensington security lock compatible) |
| Compliant Standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Expansion / Connectivity | Expansion / Connectivity |
| Interfaces | 1 x audio / video - HDMI input ¦ 2 x audio / video - HDMI output ¦ 1 x network - Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 ¦ 3 x SuperSpeed USB 3.0 |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Mounting Kit | Included |
| Software Certification | Zoom Certified |
| Compliant Standards | AES-128 |
| Power | Power |
| Power Device | Power adapter - external |
| Voltage Required | AC 100-240 V |
| Manufacturer Warranty | Manufacturer Warranty |
| Service & Support | Limited warranty - 2 years |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Humidity Range Operating | 10 - 95% |
| All in one: | |
| Brand: | Logitech |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Logitech Rally Mic Pod Hub - Mikrofon-Schnittstellenadapter
Code: 11201522
€272,38
Available from 4 to 10 daysSNOM D735 VOIP Tischtelefon (SIP) ohne Netzteil Black
Code: 15277422
€168,47
Available from 4 to 10 daysHYTERA P60 Cellular WLAN 4GB+64GB GPS BT NFC WIFI 4G 3G Hybrid-Steckplatz 8.89cm 3.5Zoll Touchscreen
Code: 21689522
