Logitech BRIO 105 1920x1080
Product code: 11450522 // MPN: 960-001592 // EAN: 5099206112520
€30,20 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (500 pcs available)
Similar products
Aukey PC-LM3 Stream Series Autofocus Full HD Webcam with 1/3-CMOS Sensor black
Code: 11455522
€36,30
Available from 4 to 10 days| Device Type | Webcam |
| Audio Support | Yes: built-in omni-directional microphone |
| Connectivity Technology | Wired |
| Width | 7.291 cm |
| Depth | 6.664 cm |
| Height | 3.191 cm |
| Weight | 75 g |
| Localisation | EMEA |
| [Camera] | |
| Type | Colour |
| Max Digital Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Video Modes | 720p, 1080p |
| Video Capture | 1920 x 1080 @ 30 fps ¦ 1280 x 720 @ 30 fps |
| Features | RightLight 2 technology, integrated privacy shutter, auto light balance |
| [Image Sensor] | |
| Type | 2 MP CMOS |
| [Lens Construction] | |
| Focus Adjustment | Fixed focus |
| Diagonal Field of View (degree) | 58 |
| [Interfaces] | |
| Computer Interface | USB |
| [Miscellaneous] | |
| Included Accessories | Clip mount |
| Cables Included | 1 x USB cable - integrated - 1.5 m |
| Software Certification | Google Meet Certified |
| Compliant Standards | Plug and Play, FSC, CarbonNeutral |
| Colour | Graphite |
| [Software / System Requirements] | |
| OS Required | Apple MacOS, Microsoft Windows, Google Chrome OS |
| [Manufacturer Warranty] | |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
| [Dimensions & Weight (Shipping)] | |
| Shipping Width | 13.45 cm |
| Shipping Depth | 7.77 cm |
| Shipping Height | 4.19 cm |
| Shipping Weight | 140 g |
| All in one: | |
| Brand: | Logitech |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Creative Labs Creative Live! Cam Sync - V3 - Webcam - Farbe
Code: 22747422
€53,05
Available from 4 to 10 daysDashcam Transcend - DrivePro 250 - 32GB (Saugnapfhalterung)
Code: 19516323
€151,00
8-12 business daysBaseus Car Dashcam Front 3K GPS+Solar PrimeTrip VD1 Black
Code: 20722020
€99,00
Available from 1 to 3 daysInsta360 Invisible Selfie Stick fr ONE R/RS/X/X2 und X3 114cm
Code: 17167722
€45,35
Available from 4 to 10 daysYealink Video Conferencing Camera USB 4K with PTZ, Digtal Zooom & Auto Framing UVC30 for Small Rooms
Code: 17535120
€212,85
Available from 1 to 3 daysWortmann TERRA Halo LED Lichtkranz C1868pro Full HD black
Code: 16862322
