LOGITECH Lightspeed G435 Headset full size Bluetooth / 2.4 GHz radio frequency wireless blue Discord Certified
Product code: 11444622 // MPN: 981-001062 // EAN: 5099206097483
€109,15 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (14 pcs available)
Similar products
| Product Type | Headset - Bluetooth / 2.4 GHz radio frequency - wireless |
| Width | 16.3 cm |
| Depth | 7.1 cm |
| Height | 17 cm |
| Weight | 165 g |
| Colour | Blue |
| Recommended Use | Game console, computer |
| Max Operating Distance | 10 m |
| Audio Output | Audio Output |
| Headphones Form Factor | Full size |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth / 2.4 GHz radio frequency |
| Built-in Decoders | Dolby Atmos |
| Sound Effects | Windows Sonic surround sound |
| Frequency Response | 20 - 20000 Hz |
| Sensitivity | 83.1 dB/mW |
| Impedance | 45 Ohm |
| Features | LIGHTSPEED wireless technology |
| Microphone | Microphone |
| Form Factor | Built-in |
| Microphone Operation Mode | Beamforming |
| Frequency Response | 100 - 8000 Hz |
| Connections | Connections |
| Connector Type | USB (24 pin USB-C) |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Included Accessories | USB receiver |
| Cable Details | USB-C charge cable |
| Software Certification | Discord Certified |
| Compliant Standards | CarbonNeutral |
| Power | Power |
| Battery | Headset battery rechargeable |
| Run Time (Up To) | 18 hour(s) |
| All in one: | |
| Brand: | Logitech |
| Connection Type: | Wireless |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
HP Poly EHS-Modul APS-11 für Savi & CS500 Serie (Unify. elmeg)
Code: 20829922
€53,75
Available from 4 to 10 daysBaseus Headphones In Ear Wired 3.5mm HiRes HZ20 White
Code: 17559820
€7,50
Available from 1 to 3 daysJABRA EVOLVE Foam Ear Cushion for Evolve 20-65 10pieces pack
Code: 17014022
€28,85
Available from 4 to 10 daysArmaggeddon HORNET 3 Dual Driver TWS Gaming Earphones
Code: 17550620
