Jabra Evolve2 65 Mono UC + Link 380c. black
Product code: 11398522 // MPN: 26599-889-899 // EAN: 5706991023084
€208,45 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (100 pcs available)
Similar products
SONY WH-1000XM5 Over-Ear silber Hi-Res BT-Headset
Code: 20587622
€267,60
Available from 4 to 10 days| Product Type | Headset - Bluetooth - wireless - USB-C |
| Additional Functions | DSP |
| Weight | 99.2 g |
| Colour | Black |
| Earpad Material | Leatherette, memory foam |
| Recommended Use | Portable electronics, phone, computer - communication |
| Max Operating Distance | 30 m |
| Headphones Form Factor | On-ear - convertible |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Bluetooth Version | Bluetooth 5.0 |
| Bluetooth Profiles | Headset Profile (HSP), Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP) |
| Sound Output Mode | Mono |
| Noise Isolating | Yes |
| Diaphragm | 40 mm |
| Simultaneously Connectable Devices Qty | 2 |
| Features | Voice control, Busy light, PeakStop technology, Jabra Direct |
| Type | Boom |
| Form Factor | Headset microphone |
| Controls | Volume, mute button, answer/end |
| Connector Type | Headset (24 pin USB-C) |
| Detachable Cable | Yes |
| Included Accessories | Carrying case, USB cable, USB dongle |
| Cable Details | USB cable - detachable |
| Compliant Standards | G616 |
| Battery | Headset battery rechargeable |
| Run Time (Up To) | 24 hour(s) |
| Standby Time | 1600 hours |
| Recharge Time | 1.5 hour(s) |
| All in one: | |
| Brand: | JABRA |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Philips Wireless On-Ear-Headphones TAH4209BK/00 black
Code: 20588922
€35,40
Available from 4 to 10 daysKopfhörerhalterung verstellbar zur Tischmontage Aluminium schwarz
Code: 21436722
€30,90
Available from 4 to 10 daysbeyerdynamic DT 700 PRO X geschlossener ohrumschlieender Studio-Kopfhrer grau
Code: 18871022
€317,25
Available from 4 to 10 daysCONCEPTRONIC Headset Kids Wireless BT6.0/Mikro 85dB 10Std blue
Code: 20597922
