Jabra Evolve2 30 SE MS Mono Headset on-ear wired USB-A noise isolating Certified for Microsoft Teams
Product code: 11369522 // MPN: 23189-899-979 // EAN: 5706991028621
€79,70 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (18 pcs available)
Similar products
Bose 881046-0900 Open Earbuds Ultra Sunset Idiscent
Code: 11437322
€283,90
Available from 4 to 10 days| Product Type | Headset - wired - USB-A |
| Width | 15.17 cm |
| Depth | 5.57 cm |
| Height | 17.46 cm |
| Weight | 92 g |
| Headband Material | Stainless steel, foam, leatherette |
| Earpad Material | Leatherette, foam |
| Recommended Use | Phone, computer - communication |
| Audio Output | Audio Output |
| Headphones Form Factor | On-ear |
| Connectivity Technology | Wired |
| Sound Output Mode | Mono |
| Noise Isolating | Yes |
| Frequency Response | 20 - 20000 Hz |
| Max Input Power | 30 mW |
| Sensitivity | 115 dB |
| Diaphragm | 28 mm |
| Features | Busy light, SafeTone technology, Jabra Direct, Jabra Xpress |
| Audio Output Details | Multimedia - 20 - 20000 ¦ Communication - 100 - 12000 |
| Microphone | Microphone |
| Type | Boom |
| Form Factor | Headset microphone |
| Microphones Included | 2 |
| Remote Control | Remote Control |
| Controls | Mute, volume, answer/end, play/pause, next/previous track |
| Connections | Connections |
| Connector Type | Headset (4 PIN USB Type A) |
| Cable | Cable |
| Cable Length | 1.5 m |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Included Accessories | Carrying pouch |
| Cable Details | Headset cable - 1.5 m |
| Software Certification | Certified for Microsoft Teams |
| Compliant Standards | Plug and Play, G616 |
| Manufacturer Warranty | Manufacturer Warranty |
| Service & Support | Limited warranty - 2 years |
| Dimensions & Weight (Shipping) | Dimensions & Weight (Shipping) |
| Shipping Width | 17 cm |
| Shipping Depth | 4 cm |
| Shipping Height | 21.3 cm |
| All in one: | |
| Brand: | JABRA |
| Connection Type: | Wired |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Jabra Evolve2 75 Stereo MS + Ladesation + Link380a , schwarz
Code: 25278822
€362,65
Available from 4 to 10 daysPlusonic EHS-Adapterkabel für Grandstream 21xx Serie
Code: 11327622
€39,70
Available from 4 to 10 daysLogitech Headset USB Zone Wired UC für Unified Communication
Code: 14112722
€132,80
Available from 4 to 10 daysCONCEPTRONIC Headset Ohrhörer USB-C/Mikro/Bedien./+ 1.20m ws
Code: 23196322
