EPOS IMPACT 430T
Product code: 11358722 // MPN: 1001254 // EAN: 5714708010630
€86,70 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (22 pcs available)
Similar products
Voyager 4310-M UC 4300 UC Serie kabbellos Bluetooth
Code: 11317622
€145,38
Available from 4 to 10 days| Product Type | Headset - wired - USB-C, USB-A |
| Width | 17.193 cm |
| Depth | 1.375 cm |
| Height | 16.7 cm |
| Weight | 103.6 g |
| Colour | Black |
| Recommended Use | Computer, portable electronics |
| Features | Mute LED indicator, noise reduction, busy light LED indicator |
| [Audio Output] | |
| Headphones Form Factor | On-ear monaural |
| Foldable | Yes |
| Connectivity Technology | Wired |
| Sound Output Mode | Mono |
| Impedance | 32 Ohm |
| Max Sound Pressure | 96 dB |
| Adjustable Headband | Yes |
| [Microphone] | |
| Type | Boom |
| Form Factor | Built-in |
| Microphones Included | 2 |
| Frequency Response | 100 - 10000 Hz |
| Noise Cancelling | Yes |
| [Remote Control] | |
| Controls | Busylight, flip-to-mute, Microsoft Teams button |
| [Cable] | |
| Cable Length | 1.8 m |
| [Miscellaneous] | |
| Included Accessories | USB-C to USB-A adapter |
| Cable Details | USB-C cable - 1.8 m |
| Software Certification | Certified for Microsoft Teams |
| Compatible Software | Google Meet, Microsoft Teams, Zoom |
| Compliant Standards | Plug and Play |
| All in one: | |
| Brand: | EPOS |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
JABRA Smart Cord QD to RJ9 straight 0.8 meters with 8-position switch configurator for STD Variants Headset
Code: 11383222
€45,83
Available from 4 to 10 daysLogitech Zone Vibe 100 Headset full size Bluetooth wireless rose
Code: 17478122
€140,12
Available from 4 to 10 daysYealink Headsets Black Ear Cushion for BH76 Plus (1 Pair)
Code: 16738322
€19,17
Available from 4 to 10 daysHP Poly DECT Headset Savi 7320 Office Stereo USB-A Teams
Code: 11354022
