ASUS Mikrofon ROG Carnyx Microphone White
Product code: 11230922 // MPN: 90YH03Z0-BAUA10 // EAN: 4711387377031
€294,80 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (5 pcs available)
Similar products
| Product Type | Microphone - USB |
| Compatibility | Mac, Windows |
| Additional Functions | Adjustable RGB lighting |
| Weight | 634 g |
| Colour | White |
| Gaming | Yes |
| Features | High-pass filter, up to 24 bit / 192 kHz audio, built-in pop filter |
| [Audio Output] | |
| Features | ASUS Aura Sync RGB lighting |
| [Microphone] | |
| Recommended Placing | Tabletop |
| Microphone Technology | Condenser |
| Microphone Operation Mode | Cardioid |
| Connectivity Technology | Wired |
| Sensitivity | -37 dB |
| Frequency Response | 20 - 20000 Hz |
| Max Sound Pressure | 120 dB |
| [Remote Control] | |
| Controls | Mute, volume, High Pass Filter (HPS) |
| [Connections] | |
| Connector Type | USB (USB Type-C) ¦ Audio line-out (mini-phone 3.5mm) |
| [Miscellaneous] | |
| Included Accessories | Metal shock mount |
| Cable Details | USB-C to USB-A cable - 3 m |
| All in one: | |
| Brand: | Asus |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
LOGITECH Extended Warranty Extended service agreement replace or repair 3 years from original purchase date of the equipment
Code: 24072722
€1.207,50
Available from 4 to 10 daysPoly Sync 10 Konferenz Lautsprecher Teams (USB-A & USB-C)
Code: 16968222
€80,25
Available from 4 to 10 daysTelekom Speedphone 12 - IP-Schnulrostelefon. petrol
Code: 22212922
€53,75
Available from 4 to 10 daysRODE NT1 Signature+XLR-Kabel+Desktop Studio Arm hellblau Bundle
Code: 24022422
