3DCONNEXION CadMouse Compact Wireless
Product code: 11134822 // MPN: 3DX-700118 // EAN: 4260016341474
€95,40 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (67 pcs available)
Similar products
BakkerElkhuizen Evoluent4 Maus Rechtshänder/6 Tasten/klein
Code: 16321922
€123,65
Available from 4 to 10 days| Device Type | Mouse |
| Ergonomic Design | Yes |
| Width | 6.7 cm |
| Depth | 11 cm |
| Height | 3.8 cm |
| Weight | 110 g |
| Input Device | Input Device |
| Connectivity Technology | Wireless, wired |
| Interface | USB, Bluetooth, 2.4 GHz |
| Movement Detection Technology | Optical |
| Buttons Qty | 7 |
| Movement Resolution | 7200 dpi |
| Performance | Adjustable polling rate: 125/250/500/1000 hz |
| Features | Polytetrafluoroethylene (PTFE) feet, 5 programmable buttons, QuickZoom, Smart Scroll, 50 million clicks, 3Dconnexion 2.4GHz wireless technology, compact footprint, Radial Menu, Smart Mouse Wheel 2 |
| Expansion / Connectivity | Expansion / Connectivity |
| Interfaces | 1 x USB - 4 pin USB Type A |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Included Accessories | Carrying case, USB-C to USB-A cable (1.5 m) |
| Compliant Standards | BSMI, IC, MIC, FCC, WEEE, KC, EAC, NCC, China RoHS, RCM, EU RoHS, UKCA |
| Battery | Battery |
| Technology | Lithium polymer |
| Capacity | 1100 mAh |
| Run Time (Up To) | 2 months |
| Software / System Requirements | Software / System Requirements |
| Software Included | 3DxWare 10 |
| OS Required | Windows 8.1 / 10 / 11, Apple macOS 10.15 / 11.0 / 12.0 / 13.0 |
| Manufacturer Warranty | Manufacturer Warranty |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
| All in one: | |
| Brand: | 3Dconnexion |
| Connection Type: | Wireless |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
BakkerElkhuizen Maus Evoluent 4 VerticalMouse r,sw bluetooth retail
Code: 19588523
€148,25
8-12 business daysEvoluent Vertical Mouse 4 right hand/6 buttons/wired
Code: 16321322
€107,95
Available from 4 to 10 daysLogitech MX Master 4S für Mac. Space Black. Bluetooth
Code: 22401622
