DIGITUS 2.5 SATA Festplattenadapter M.2 oder mSATA
Product code: 10991322 // MPN: DA-71118 // EAN: 4016032457688
€16,75 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (44 pcs available)
Similar products
| Device Type | Storage enclosure - internal |
| Hard Drive Form Factor Compatibility | mSATA, M.2 |
| Host Bus | SATA 6Gb/s |
| Product Material | Aluminium |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Data Transfer Rate | 600 MBps |
| Supported Devices | Solid state drive |
| Max Storage Devices Qty | 1 |
| Bays | 1 x internal - M.2 2230/2242/2260/2280 ¦ 1 x internal - mSATA |
| Interfaces | 1 x SATA 6Gb/s |
| Connections | 1 x SATA 6Gb/s |
| Compatible Bay | 1 x internal 2.5" |
| Features | DIP switch |
| Width | 10 cm |
| Depth | 7 cm |
| Height | 0.7 cm |
| All in one: | |
| Brand: | Digitus |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Inateck Festplattengeh.RGB 3.5 USB 3.0 2.5/3.5 SATA H/SSD
Code: 16739922
€51,65
Available from 4 to 10 daysUnitek SolidForce+ USB3.2 M2 NVMe Enclosure w/ SATA III Adapter S1222A
Code: 17541420
€49,50
Available from 1 to 3 daysWechselrahmen. 2xSATA 2.5 zu 2xSATA Host. trägerlos. für 3.5 Schacht ICY BOX
Code: 13400422
€62,00
Available from 4 to 10 daysUnitek Y-3027 USB-C 3.1 10Gbps SATA6G Dual Bay Aluminium HDD Docking Station (Silver)
Code: 17539920
€56,35
Available from 1 to 3 daysUnitek uDrive M2 NVMe/SATA SSD Enclosure USB-C 3.1 Gen2 S1230A
Code: 17541520
€32,40
Available from 1 to 3 daysICY BOX IB-2913MCL-C31 USB-C 3.2 Klon- und DockingStation für 2x M.2 NVMe/SATA SSD und 3.5/2.5 HDD/SSD
Code: 17253822
€81,70
Available from 4 to 10 daysUnitek HDK SATA6G Dual Bay HDD Docking Station Alum 10Gbps Grey Y-3027 (UK)
Code: 20720920
€49,35
Available from 1 to 3 daysUnitek DiskGuard RaidenUSB 3.0 2.5 SATA HDD Enclosure Y-3036
Code: 17539720
€11,30
Available from 1 to 3 daysUnitek USB-C M.2 NVMe & 2.5 SATA 10Gbps Dual Enclosure S1229C
Code: 17543020
€42,30
Available from 1 to 3 daysUnitek USB-C NVME/PCIe M2 2230 Magnetic SSD Enclosure 10Gbps PD100W S1244A
Code: 17543320
€38,05
Available from 1 to 3 daysUnitek USB-C NVMe/PCIe Enclosure 20Gbps Dual/Offline Clone S1206A
Code: 17542220
