EPOS Headset PC 8 USB Stereo
Product code: 11266422 // MPN: 1000432 // EAN: 5714708002338
€25,95 (inc. VAT)
Available from 4 to 10 days (300 pcs available)
Similar products
HP Poly Schaumstoff für Ohrhaken für Savi W440 & W740 20er Pack
Code: 11332822
€19,00
Available from 4 to 10 days| Product Type | Headset - wired - USB-A |
| Compatibility | Mac, Windows |
| Width | 14 cm |
| Depth | 5 cm |
| Height | 16 cm |
| Weight | 84 g |
| Colour | Black |
| Recommended Use | Game console, computer |
| Audio Output | Audio Output |
| Headphones Form Factor | On-ear |
| Headphones Cup Type | Closed |
| Headphones Technology | Dynamic |
| Connectivity Technology | Wired |
| Sound Output Mode | Stereo |
| In-Cord Volume Control | Yes |
| Microphone | Microphone |
| Type | Boom |
| Form Factor | Headset microphone |
| Microphone Operation Mode | Uni-directional |
| Noise Cancelling | Yes |
| Remote Control | Remote Control |
| Controls | Mute, volume |
| Connections | Connections |
| Connector Type | USB (4 PIN USB Type A) |
| Cable | Cable |
| Cable Length | 2 m |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Cable Details | Headset cable - 2 m |
| Works With Chromebook | Yes |
| Compliant Standards | Plug and Play |
| Manufacturer Warranty | Manufacturer Warranty |
| Service & Support | Limited warranty - 2 years |
| Dimensions & Weight (Shipping) | Dimensions & Weight (Shipping) |
| Shipping Width | 6.5 cm |
| Shipping Depth | 24.5 cm |
| Shipping Height | 21.5 cm |
| Shipping Weight | 205 g |
| All in one: | |
| Brand: | EPOS |
| Gaming: |
ADD YOUR REVIEW
Ask a question about the product
Anker Soundcore TWS Open Air Earphones AeroFit White
Code: 17555120
€75,25
Available from 1 to 3 daysArmaggeddon Wasp 7 Pro 3D Gaming Earphones With Triple Neodymium Driver
Code: 17550220
€13,80
Available from 1 to 3 daysTeufel CAGE PRO wireless Over-Ear bluetooth Gaming Headset night black
Code: 25306122
€208,87
Available from 4 to 10 daysGenius Mobile Headset In-Ear USB-C Inline Control HS-M365 White
Code: 17559520
€7,50
Available from 1 to 3 daysANKER Soundcore AeroFit 2 AI green Open-Ear-Kopfhrer 35 Stunden Wiedergabezeit IP55 inkl. KI Assisent und bersetzung
Code: 18163022
€203,50
Available from 4 to 10 daysBose 882826-0060 Earbuds QuietComfort Ultra Kopfhrer. Lunar blue
Code: 13957022
